Які бувають сітки: класифікація та застосування

Які бувають сітки: класифікація та застосування

09.04.2019

Сітки: класифікація та застосування

Металеві сітки відрізняються технологією виробництва, сферою застосування, матеріалом дроту (прутка), наявністю-відсутністю покриття, технологією її нанесення. Залежно від способу з'єднання дротів сітки поділяються на:

  • зварні, взаємно перпендикулярні дроти в місцях зіткнення з'єднуються методом зварювання;
  • тканини, утворюються шляхом переплетення дротів основи та качка, як у тканині;
  • канільовані, ткані з вигнутих (рифлених) прутків;
  • тросикові, в яких основою виступають канатики з 4 або 7 дротів, а як качка – дроти круглого перерізу;
  • плетені, складаються зі спіралеподібних елементів;
  • просічно-витяжні, виготовляються не з дроту, а з цільного металевого листа, в якому робляться просічки, а потім методом витягування перетворюються на комірки.

Зварна сітка відрізняється високою механічною міцністю, вона використовується для виготовлення огорож, вольєрів та клітин, армування кладки, бетонних конструкцій, штукатурки, наливної підлоги.

Ткана сітка, залежно від розміру осередків, типу переплетення (полотняне, саржеве) також може застосовуватися як армуюча, але частіше використовується для просіювання, проціджування, поділу на фракції. Її різновидом є галунна, з нульовим розміром осередків, яка використовується як фільтри.

Тросикова сітка ще називається конвеєрною або транспортерною, ця назва відображає сферу її застосування. Каніловані сітки відрізняються підвищеною жорсткістю, можуть використовуватися для виготовлення сит (гуркотів), огорож, армування.

Плетена сітка (рабиця) відрізняється гнучкістю, в основному її використовують для огорож, вольєрів, а також штукатурних робіт. Просічно-витяжна сітка користується попитом там, де високі вимоги пред'являються до декоративної привабливості решітки.