Що таке транспортерна сітка

Що таке транспортерна сітка

11.04.2019

Транспортерна сітка від компанії "Фільтрон-Сітка"

Металева сітка виготовляється різними способами і застосовується в різних сферах. Зокрема деякі її різновиди можуть використовуватися для створення стрічкових конвеєрів. Така сітка називається конвеєрною чи транспортерною, ще одна її назва – тросикова.

Подібно до тканих сіток, тросикова виготовляється шляхом переплетення дротів качка та основи. Але вона має особливу структуру. Як нитки качка використовуються одиночні дроти, як нитки основи - канатики. Кожен канатик збитий із чотирьох або семи дротів діаметром 0,22 або 0,3 мм. З дротом качка можуть переплітатися як одиночні канатики, так і пасма, в які поєднано до 4 канатиків.

У металевої тросикової сітки чимало переваг:

  • вона витримує високі температури, що дозволяє використовувати її в сушильних агрегатах;
  • нержавіюча сталь не окислюється, так що транспортери такої сітки можуть застосовуватися в харчовому, фармацевтичному виробництві, хімічній промисловості;
  • якщо конвеєрна стрічка буде піддаватися значному навантаженню, можна вибрати сітку з посиленими краями. Для посилення використовуються пластини, борти, ланцюги.
  • Також виготовляються стрижневі транспортерні сітки. Вони складаються із спіралей, навитих між стрижнями, напрямок спіралей чергується. Як тросикові, так і стрижневі сітки розрізняються діаметром поздовжніх та поперечних дротів, розміром осередків, краями (загнуті, заварені, посилені).

Сфера застосування транспортерних і конвеєрних стрічок визначається цими характеристиками сітки, а також особливостями сталі, з якої вона виготовлена. Сталь може бути вуглецевою або нержавіючою, кислотостійкою, жаростійкою. Для кожного технологічного процесу підбирається відповідний різновид сітки.